Web Tasarım Ankara
Hakkımızda

Yıl 1976, Çınarspor Ankara'nın Altındağ ilçesinin Hasköy Dörtyol semtinde Yeşilöz Mahallesinde kuruldu. O gün gazete manşetleri "9 Mahallenin Tek Spor Kulübü" diye atıldı. Çınar yıllar içinde başarıları, örnek faaliyetleri, her şeyden önemlisi gencecik yaşlarında eğittiği sporcularının devlet ve millet yönetiminde aldıkları görevlerle adından çok söz ettirecekti. 

Futbolda onlarca profesyonel ve milli sporcular yetiştirdi. Taekwondoda Türkiye, Avrupa ve Dünya olimpiyat şampiyonları, ikincileri ve üçüncüleri yetiştirdi. Voleybol, basketbol, hentbol, amerikan futbolu, jimlastik, atletizm, badminton, güreş vb branşlarda sayısız başarı, şampiyonluk ve madalyalar aldı. Türkiye'nin örnek tek kulübü seçildi. Kızılay’a kan bağış kampanyaları düzenledi, şölenler yaparak yüzlerce çocuğu sünnet ettirdi. Halk koşuları ve yürüyüşler tertip etti.

1976'da kurulan Çınarspor Ankara Büyükşehir Belediyesi meclis kararıyla tahsis edilen Çankaya ilçesi Öveçler Vadisi içindeki spor ve sosyal tesislerinde faaliyetlerine yeniden hız verdi. Futbolun bütün yaş gruplarında liglere katılan Çınarspor futbol okuluyla da geleceğin futbolcularını eğitmeye başladı. Taekwondoda yeniden şampiyonlar çıkartmak için antrenmanlarına hız verdi. 

Amerika futbol takımı maçlarını sürdürüyor, jimlastik, masa tenisi, pilates kurslarımız devam ediyor. Müzik eğitimi, halk oyunları, drama, tiyatro çalışmaları gençlerimizin becerilerini artırıyor.

FIFA onaylı stadımız ve halı sahalarımız Ankara’lı futbol severlere hizmet veriyor. Evlenecek gençlerimize ve sünnet olacak çocuklarımıza 600 kişilik sosyal tesisimizde unutulmayacak düğünler yapıyor, toplu yemeklere ve toplantılara salonumuzu tahsis ediyoruz.

40 yıllık tecrübesi, son derece samimi yönetim kadrosu, başarılı eğitmenleri, yüzlerce sporcusu ile Türkiye sporuna, gençliğine daha nice 40 yıllar hizmet edeceğine inandığımız Çınarspor’a ve tesislerine tüm sporcuları ve sporseverleri bekliyoruz.