Web Tasarım Ankara

 Peru’da başlayan 10. Tekvando Poomse Şampiyonası’nın ilk gününde milli sporcular, 2 altın ve 2 bronz madalya kazandı.

Çınar Sporlu Habip Okçu dünya 3. oldu.

Dünya Tekvando Federasyonu (WTF) tarafından başkent Lima’da düzenlenen ve 4 gün sürecek şampiyonaya, 55 ülkeden 760 sporcu katılıyor. Rekor sayıda sporcunun mücadele ettiği şampiyonada Türkiye’yi 20’si erkek, 16’sı bayan olmak üzere 36 sporcu temsil ediyor. Türkiye, şampiyonanın ilk gününde 2 altın ve 2 bronz madalya kazanarak iyi bir başlangıç yaptı.

Erkekler 51-60 yaş bireysel kategoride Mustafa Yılmaz ile 12-17 yaş karışık serbest stil kategorisinde Ramazan Aydın-Busenur Sevük ikilisi, altın madalya kazandı. Bayanlar 12-14 yaş bireysel kategorisinde Şevval Yarar ile 18-30 yaş ikili takım kategorisinde Elif Aybüke Yılmaz-Habip Okçu çifti ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Habip Okçu'nun mesajı:
"Takım arkadaşım kardeşim Elif Aybüke Yılmaz ile bugün ortak bir başarıya imza attık. Başta Türk Taekwondo yetkilileri ve Teknik kurula teşekkür ederim. Babam Mevlüt Okcu ya hocam Mehmet Örkan a hep destek tam destek Mevlüt Pekcan ve Ender Demirkaya abilerime teşekkür ederim. 
Duasını esirgemeyip bizlerle bu heyecanı yaşayan herkesten Rabbim razı ola .
Türk Milletini ve Şanlı Al bayrağı (Şehid kardeşim Muhammed Yalçın a saygı ve minnetler) Temsil etmek bizim için büyük bir Onurdu. 
Selam ve Dua ile "

Fotoğraflar
 
Yorumlar


Hiç Yorum Yapılmamış. İlk yorumu siz yapın...