Web Tasarım Ankara
Anılar canlandılar.

(Çınarspor'daki hatıralarınızı, güzel anlarınızı, başınızdan geçen enteresan olaylarınızı ve varsa Çınarspor ile ilgili fotoğtaflarınızı bu sütunlardan paylaşınız. Yeni arkadaşlarımız ve gençlerimiz okumalı, bilmeli, paylaşmalı...)

1976 yılının yaz sıcağında iskele kurduk, inşaat yapıyoruz. Usta da değiliz, inşaatçı da. Öğrenciyiz. Çınar Spor'u kurmuşuz. Rahmetli Kara Hüseyin amca Hasköy Dörtyol'da bize bir salon verdi. Kirası düşüktü ama buna rağmen bir yıl hiç kira ödeyemiştik. Rahmetli Ömer Erdem amca bize "3 katlı bir bina inşaatının kabasını yapın size 40.000 lira vereyim" dedi. Bu para tam da bizim bir yıllık kira borcumuza denk geliyordu. 

Elleri kazma, kürek, keser hiç tutmamış bir grup öğrenci bu teklifi kabul ederek "Ya Allah, Bismillah" deyip işe başladık.
Asansör, çekici, kaldırıcı gibi teknolojilerin hiç birisi yok. Tahta iskeleler yaptık. Betonu-tuğlayı bazen küreklerle, bazen kovalarla kat kat yukarıya atarak günlerce çalışıp inşaatı bitirdik. Ömer Erdem amcadan 40,000 lirayı alıp kiramızı ödedik.
Ellderimiz, kollarımız, bacaklarımız yara bere içinde de olsa, ağrılardan yerimizden kalkamıyor da olsak başarmıştık. Ve bu unutamadığımız bir anımız oldu. 
O günlerde emeği geçen vefat etmiş büyüklerimize arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet, sağ kalanlara hayırlı ömürler diliyorum. 
Selam ve sevgilerimle.
Tahsin Serdaroğlu
 
Yorumlar


Hiç Yorum Yapılmamış. İlk yorumu siz yapın...